We wtorek, 25 kwietnia, w centrum uwagi inwestorów może znaleźć się węgierski forint. O godz. 14:00 poznamy decyzję Banku Węgier. Czy przyniesie ona zmianę odnośnie wysokości oprocentowania tzw. jednodniowych depozytów? Obecnie wynosi ono 18,00 proc., podczas kiedy główna stopa procentowa do 13,00 proc. O tym, że ta różnica może się zmniejszyć napomknął w ubiegłym tygodniu wiceprezes tej instytucji, co doprowadziło do chwilowego osłabienia się forinta.
Rzut oka na wykres USDHUF i widać, że zamieszanie wokół forinta w ubiegłym tygodniu zaznaczyło się na dziennych wskaźnikach, które zaczynają wskazywać na rosnące prawdopodobieństwo rozrysowania korekcyjnego odbicia.
Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.
72 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
The information and publications are not meant to be, and do not constitute, financial, investment, trading, or other types of advice or recommendations supplied or endorsed by TradingView. Read more in the Terms of Use.